top of page
pre web.webp

Zopár slov o mne

Volám sa Katka, mám dvoch psov plemena welsh corgi pembroke, milujem fotenie a stojím za značkou Fotolabky. K fotografovaniu ma priviedli práve moji chlpáči a tužba zachytiť ich milé výrazy na fotkách. Nikdy som netušila aká osobnosť sa môže skrývať v psom tele, kým som nespoznala svojho prvého psa. Sú to jedinečné bytosti, ktoré využívaju vo väčšej miere mimiku tváre práve v interakcii s nami. 

Fotky, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári, sú presne tým, čo vám chcem svojou fotografiou priniesť. Zvečním pre vás spomienku na pohľad oddaného priateľa, ale aj nekontrolovateľné torpédo v pohybe.


Každý psík má svoju vlastnú osobnosť a jej prejavy sú pre nás tým, čo si budeme navždy pamätať. Mojím cieľom je vytvoriť pre vás krásne fotografie, ktoré budete s láskou vystavovať vo svojich domovoch.

K môjmu foteniu...

Fotografovaniu sa venujem od marca 2020 a intenzívne pracujem na svojich fotografických a editačných schopnostiach. Fotenie sa stalo mojou vášňou a neustále vzdelávanie sa v tejto oblasti je pre mňa samozrejmosťou.

Fotím na fotoaparát Sony A6400 s objektívmi Sigma 56mm 1.4 a Tamron 70-180mm 2.8. Na úpravu fotografií využívam Lightroom, Photoshop a Topaz Denoise AI.

pre web2.webp
Buffer_35.jpg

Doterajšie úspechy

Mojím prvým úspechom bolo umiestnenie sa na 17.mieste z 13 838 fotografií v rámci medzinárodnej súťaže Pets 2021 od 35awards s fotografiou môjho corgiho vo vlčích makoch. Na pekných miestach sa umiestnili aj ostatné moje fotografie, ktoré boli do súťaže prihlásené.

awards.JPG
merit_web.webp

Ďalším úspechom bol zisk medzinárodného uznania vo forme Merit v rámci súťaže TOG Awards. Fotografia s názvom Snehová kráľovná prekročila hranicu 80 bodov na získanie medzinárodného meritu a pokročila tak do ďalšieho posudzovania súťaže. Výsledok súťaže bude známy 25.3.2022.

Bratislava a okolie

bottom of page